Blow-off and HF features pro TTX

Ke všem tlumičům TTX z řady Professional Motorsport Circuit jsou k dispozici tyto speciální upgrade kity:

 

Blow-off Kit:

Přídavný píst, který umožní odfiltrovat špičkové hodnoty kompresního útlumu a dovolí tak hladší a agresivnější přejezd obrubníků. Zároveň se i snižuje riziko proražení pneumatiky. 

 

Tímto systémem vybavený tlumič má 2 tzv. blow-off pointy. Prvním a standardním blow-off pointem je bod, kde nízkorychlostní charakteristika, definovaná průtokem oleje a jeho škrcením přes daný průtoční průřez, přechází v charakteristiku vysokorychlostní. Ta je naopak určená tuhostí valve stacku, jeho předpětím a geometrií pístu. Öhlins Blow-off Kit pak příchází s dalším blow-off pointem, kdy se přídavný ventil/píst začíná při určitém tlaku oleje otevírat a upravuje útlumovou charakteristiku na degresivnější. Tím se zachovává hlavní ventilovkou nastavený body & wheel control, ale tlumič se chová degresivněji při vysokých rychlostech pístnice.

Pro tlumiče TTX46 a TTX40 se nabízí i ve stavitelné verzi, kde se blow-off point mění změnou předpětí na externím regulátoru

 

 

HF - High Frequency piston:

Tento speciální patentovaný píst zajišťuje tzv. open bleed funkci, která pro velmi malé zdvihy, představující typicky velmi drobné nerovnosti závodní tratě, přepouští olej přes přídavný by-pass a přináší tak zvýšenou trakci a delší životnost pneumatik.