O mně | Kontakty

Ing. Ondřej Kolb, MSc.

 

Tlumiči a podvozky se zabývám již od studia na FS ČVUT v Praze a Ensta-Bretagne ve Francii. S vývojem jsem však naostro začínal až u Renault Trucks Defense ve francouzském Versailles, kde jsem se zabýval simulacemi homologačních testů armádních vozidel. Poté jsem se přesunul do Öhlins, kde jsem získával první zkušenosti se závodními tlumiči jak v centrále ve Švédsku, tak v testovacím centru na Nürburgringu a poté také konečně v českém týmu Křenek Motorsport, kde jsem se stal prvním certifikovaným servisním technikem Öhlins pro automotive tlumiče v České republice.

V roce 2015 jsem se rozhodl ochutnat vývoj a ladění tlumičů pro sériová auta a přestoupil na pozici aplikačního vývojáře k americké firmě Tenneco v Hodkovicích nad Mohelkou (dnes DRiV), která je jedním z předních světových dodavatelů tlumičů pérování pro OE segment. Zde jsem působil v roli Principal Engineera a podílel sem na vývoji tlumičů pro automobily Jaguar Land Rover, Volvo, VW, Porsche, Ford a v letech 2018-2019 především pro Mercedes-Benz.

Mezi moji pracovní náplň patřila mimo jiné i generická globální vývojová činnost např. v oblastech DFMEA, DFSS & DOE, SCSS, vývoj jednoplášťových tlumičů, prototypových plniček, ale především definicí požadavků na tlumiče nové generace pro účely interního vývoje semi-aktivních a aktivních tlumičů spojené právě s Öhlins (nyní patřící právě DRiV).

V polovině roku 2019 jsem se rozhodl postavit plně na vlastní nohy a od Křenek Motorsport jsem převzal zastoupení Öhlins pro Českou republiku a vrátil se tak s tlumiči a podvozky na závodní tratě. Současná forma Öhlins-Czech není žádné velké zastoupení. Je to čistě jen můj projekt postavený na zkušenostech, znalostech, engineering approach, poctivosti a především individuálním přístupu a snaze dodávat takovou službu, jakou bych já sám jako zákazník při servisu, nastavení a nákupu podvozků očekával a kterou jsem před lety, když jsem sháněl podvozek na moji stařičkou Alfu 159, od nikoho nebyl schopen dostat. Taková práce mě velmi baví a vždycky jsem snil o menší, ale krásně a především čistě zařízené tlumičové dílně, což se mi povedlo i za pomoci mojí rodiny letos splnit.

Rád Vám pomohu či poradím s Vašimi dotazy ohledně nastavení tlumičů a podvozku obecně. Tlumiče mě baví a tak se nebojte na cokoli zeptat, napsat email, oslovit mě na závodech i mimo ně. I banálně znějící otázky mohou vést k velmi zajímavé diskuzi a k možnosti se zase něčemu přiučit.

 

 

Ing. Ondřej Kolb MSc.

Öhlins - Czech

Boušova 148

Praha 9

19014

IČO: 01334662

DIČ: CZ8602190905

 

 

 

 

 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: