O nás | kontakty

 

Ing. Ondřej Kolb, MSc.

Ondra se zabývá podvozky a tlumiči již od studia na FS ČVUT v Praze a Ensta-Bretagne ve francouzském Brestu. S vývojem podvozků začal u Renault Trucks Defense ve francouzském Versailles, kde se zabýval simulacemi homologačních testů armádních vozidel. U Öhlins získaval zkušenosti v jejich základně ve Švédsku, testovacím centru na Nürburgringu a posléze působil v týmu Křenek Motorsport jako první certifikovaný servisní technik Öhlins pro automotive v České republice.

Od roku 2015-2019 se věnoval aplikačnímu a internímu vývoji ve firmě Tenneco, která je jedním z předních světových dodavatelů tlumičů pro OE segment. Zde působil v roli Principal Engineera a podílel se na vývoji sériových tlumičů pro značky jako je Jaguar Land Rover, Volvo, VW, Porsche, Ford a v letech 2018-2019 především nové globální platformě Daimler / Mercedes.

Mezi jeho pracovní náplň patřila i generická globální vývojová činnost např. v oblastech DFMEA, DFSS & DOE, SCSS, vývoji jednoplášťových tlumičů, prototypových plniček, ale především definicí požadavků a parametrů na tlumiče nové generace pro účely interního vývoje semiaktivních a aktivních tlumičů spojené právě s Öhlins, jenž Tenneco začátkem roku 2019 jako firma koupilo a navázalo s ním vývojovou spolupráci. 

Ondra se primárně zabývá technikou a poradenstvím. Má perfektní přehled o automotive portfóliu Öhlins, pomůže Vám s individuálními stavbami, vhodným nastavením Vašeho auta a způsobu vnímaní jeho projevu z hlediska tlumičů a podvozku obecně, vysvětlí všechna pro a proti, zná konkurenční řešení jednoplášťových i dvouplášťových tlumičů pro sériové i závodní aplikace a tlumiče už tak nějak obecně patří k jeho životu.

 

 

 

 

 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: