Road & Track Suspension

Produkty Road & Track přenášejí více jak 30-ti leté zkušenosti s vývojem špičkových závodních tlumičů Öhlins na běžné silnice a jsou skvěle naladěné pro každodenní použití i svezení na okruhu.

 

 

Jezděte v komfortním nastavení do práce či s rodinou nebo pomocí pár kliků kompletně proměňte Vaše auto a vyražte na projížďku či dokonce na okruh a užívejte potenciál vozu na maximum. Řada Road & Track Vám díky technologii DFV, která pomáhá odfiltrovat vysokofrekvenční inputy (výraznější nerovnosti), poskytne nečekaně častokrát vyšší komfort než originální tlumiče, protože minimum automobilek investuje při vývoji tlumičů do tzv. add-on ventilových systémů a vystačí si, kvůli nákladům, procesu a komplexitě ladění, s konvenčním řešením - větším kompromisem. A právě úroveň komfortu je pravidelně zákazníky hodnocená jako velmi vysoká, pro ně nečekaná a i vyšší než u sportovních OE podvozků s elektronickou regulací. Vše je o správném nastavení.

1-cestný regulační měnící paralelně nastavení nízkorychlostní kompresní i reboundové útlumové charakteristik ovlivňuje zejména body control (kontrola odpružené hmoty / karoserie a její dynamický přesun při nájezdech a výjezdech ze zatáček, brzdění a akceleraci) a v neposlední řadě hlavně steering response neboli odezvu na volant. Zažijete mnoho zábavy hraním si s poměrem útlumů mezi přední a zadní nápravou, poznáváním vzájemných vlivů nastavení a vše bude v autě neuvěřitelně cítit a Vy se budete bavit učit zároveň. Budete překvapeni, jak například nastavení útlumu zadní nápravy dokáže kompletně změnit odezvu na volant, úroveň supportu celého chassis či jak důležité a jasně čitelné je nastavení tlumičů ve vyšších dálničních rychlostech nebo třeba s pasažéry na zadních sedadlech. Meze se nekladou, nastavení je naprosto individuální. Regulace je nízkorychlostní/nízkofrekvenční a tudíž ovlivňuje nastavení té vysokorychlostní jen velmi málo. To znamená, že komfort (z větší části vyšší frekvence) je zachován i pro tuhá nastavení regulačního ventilu.

Jedním ze základních prvků každé sady jsou pružiny, které jsou věčným předmětem diskuzí. Ty doporučené jsou u některých podvozků už jejich součástí, ale u některých sad (a těch naštěstí přibývá) je ponechána zákazníkovi volnost a možnost vybrat si pružiny dle jeho preferencí. To je dle mě naprosto správně, protože vnímání nastavení je z velké části velmi subjektivní záležitost a nelze aplikovat stejný přístup na všechny. Doporučuji výběr pružin konzultovat a vybereme spolu vhodnou kombinaci.

Kouzlo individuálního přístupu je naladění tlumičů přesně dle představ zákazníka. Stavitelný podvozek nemusí nutně znamenat jen sportovní jízdu. Tlumiče lze po konzultaci například přizpůsobit více ke komfortnímu nastavení, lepší rolling noise isolation atd. Vše zaleží na Vašich preferencích. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.