Instalace podvozku Road & Track na Hyundai i30N

Máme za sebou úspěšnou instalaci podvozkové sady Road & Track na vozidle Hyundai i30N. Instalace probíhala ve spolupráci s AutoBeky, kde jsme krom samotné instalace provedli i nastavení světlé výšky, rozvážení vozu s majitelem na sedadle řidiče a samozřejmě geometrie náprav. Na konci proběhla zkušební jízda, kde byl majitel detailně seznámen s nastavením podvozku, vnímáním jednotlivých změn, způsobu nastavování a správného vyvážení auta.

Hyundai i30N je sériově vybaven elektronickými tlumiči s proměnnou charakteristikou. Během testovací s podvozkem Öhlins byl pan majitel velmi překvapen jednak výrazně zlepšenou úrovní jízdní dynamiky, ale především mnohem lepším jízdním komfortem (přejezd nerovností, rozbitá silnice atd.), než v případě sériových tlumičů. Toho je u Öhlins dosaženo přítomností přídavného ventilu DFV, který řadí produkty Road & Track na samotnou špičku nastavitelných tlumičů pro jízdu na běžných komunikacích. 

 

Stručné hodnocení pana majitele:

 

"1. Jednoduchá a rychlá možnost nastavení podvozku a okamžitý efekt na jízdní projev auta - vyvážení auta, posun k nedotáčivosti, neutralitě atd.

2. Mnohem lepší poměr v kontrole pohybů karoserie při zachování jízdního komfortu.

3. Až překvapivý jízdní komfort v měkčích nastavení podvozku.

4. V tužších nastaveních nekompromisní kontrola pohybů karoserie, steering response atd. - Pro mě se to těžko popisuje, nejlepší je to zažít."