Sputnik - Öhlins TTX36

Tohle je hodně ulítlej projekt. Stavba, která si říká Sputnik a za kterou stojí Martin z Gagarin Racing, je velmi surová, plná vlastní invence, špičkových komponent, spousty práce, má hodně co do sebe a umí nabídnout obrovskou porci zábavy. Takový lidé jsou blázni do motorsportu, dělají to pro svoji zábavu, chtějí si zažít vývoj auta a postavit si ho podle sebe. A to je super, protože málokdo tohle dokáže realizovat a dotáhnout do konce.

 

Martinovi se to, k mojí velké úctě, povedlo a tento týden bez problémů úspěšně absolvoval první test na Autodromu v Mostě a měl z auta hubu od ucha k uchu celý den. Stejně ulítlý výraz byl zřejmý i na zbytku jeho týmu. Jeho testovací piloti, mezi něž patřila skvělá česká závodnice Gábina Jílková a jezdec týmu Mičánek Motorsport Josef Záruba, zkoušeli chování vozu na limitu a dávali Martinovi cenné rady. Ostatní účastnící testování, včetně mě (byl jsem ve vedlejším boxu s F3), už takové nadšení kvůli jeho uširvoucímu zvuku motoru Honda S2000 s krátkým výfukem, který při každém výjezdu z boxů paralizoval celý paddock, nesdíleli. :-)

 

Martin se s autem chystá závodit příští rok v Carbonia Cupu. S autem, které si sám vysnil, vymyslel, postavil a zprovoznil. Za to mu patří velký obdiv a přeji mu při závodech hodně úspěchů! 

 

Pamatujete si červeného Fiata 127, kterého jsem dával před cca půl rokem na facebook? To je další Martinův projekt a jsem na něj hodně zvědavý...